DATACOLOR Spyder X PRO


Cena
4 598 Kč s DPH

Výrobce/Dovozce

Kód produktu
SXP100

1-2 týdny - (Obvyklá dostupnost)
ks

SpyderX Pro je sonda pro kalibraci monitoru určená především fotografům a tvůrčím profesionálům, kteří potřebují a vyžadují vysoký stupeň barevné věrnosti zobrazení monitoru. Více

Kalibrace barev nikdy nebyla tak rychlá, přesná a snadná. Nyní je až čtyřikrát rychlejší než u předchozích modelů. Trvá jen minutu nebo dvě.

Špičková technologie
Datacolor představuje po dlouholetém výzkumu zcela novou řadu kolorimetrů SpyderX. Jedná se o kalibrační sondy, které přináší přesnější měření barvy, nabízí vyšší světelnou citlivost a modernější senzory. Díky tomu můžete dosáhnout výrazně přesnější barvy obrazovky, vyvážené bílé a přesnějších detailů stínů.

Intuitivní software
SW prostředí provede uživatele v jednoduchých krocích celým procesem kalibrace a na závěr vytvoří ICC profil, který automaticky zavede do systému počítače. Tato základní verze je určena především pro amatérské až poloprofesionální kalibrace monitorů.
SpyderX Pro nabízí jednoduchý, srozumitelný a automatizovaný proces kalibrace s možností výběru z několika přednastavených kombinací bílého bodu a hodnoty gamma, což umožňuje využití průmyslového standardu nebo možností, které nejlépe odpovídají vašim pracovním podmínkám.

Funkce SpyderProof – před a po
Díky funkci SpyderProof uvidíte rozdíl přímo před očima. Jedním kliknutím si porovnáte barvy monitoru před a po kalibraci a uvidíte jemné rozdíly, na kterých záleží nejvíce. Vyzkoušet si to můžete na šestnácti referenčních obrázcích složených ze sytých odstínů, pleťových barev, krajin a přechodů, či na obrázcích složených z šedé škály. Případně si můžete nahrát i své vlastní fotografie. Tato funkce je dostupná pro každý vytvořený profil zvlášť.

Měření okolního osvětlení
Při různých světelných podmínkách je vnímání barev na obrazovce lidským okem různé. Sonda SpyderX je vybavena senzorem pro měření okolního osvětlení - kalibrace pak probíhá s ohledem na vaše konkrétní světelné podmínky a upozorní vás, pokud by se objevila změna mezi pěti úrovněmi okolního osvětlení. Pak si můžete vybrat, zda si chcete změnit vaše nastavení kalibrace nebo upravit okolní osvětlení tak, aby byla zajištěna optimální reprodukce barev.

Obsah balení

 • Kolorimetr Datacolor SpyderX Pro
 • SW Sériové číslo
 • Česká uživatelská příručka

Systémové požadavky

 • Windows 7 32/64 a vyší
 • MacOS X 10.10 a vyší
 • volný USB konektor
 • monitor s rozlišením 1280×768 nebo větším
 • 16-bit grafická karta (24-bit doporučeno)
 • 1GB dostupné paměti RAM
 • 500MB volného místa na pevném disku
 • Internetové připojení pro stažení softwaru
Parametry
Kalibrace pro Monitory/LCD, Notebooky
Typ kalibračního přístroje Kolorimetr
Volba gamma hodnoty 1,0 ; 1,2 ; 1,4 ; 1,6 ; 1,8 ; 2,0 ; 2,2 ; 2,4
Volba barevné teploty/bílého bodu 4000K ; 5000K ; 5800K ; 6500K ; 7500K ; 9300K
Měření jasu Ano
Měření okolního osvětlení Ano
Přizpůsobení okolnímu osvětlení Ano
Validace -